top of page

Regulamin Postoju Jachtów

 

 

1. Zarządcą i administratorem przystani jachtowej Marina Viator jest Yacht Club „Viator” – Wrocław.

 

2. Okres postoju jachtów w Marinie Viator trwa od 1 kwietnia do 31 października danego roku.

 

3. Przystań jachtowa jest miejscem postoju jachtów dla członków Klubu, którzy złożyli w biurze Klubu stosowną pisemną deklarację członkowską oraz wnieśli na rzecz Klubu odpowiednią składkę członkowską.

 

4. Wysokości składek członkowskich są uzależnione od długości posiadanego jachtu  i są zawarte w Tabeli Opłat, zatwierdzonej przez Zarząd Yacht Clubu Viator - Wrocław.

 

5. Opłata członkowska obejmuje postój jachtu, korzystanie ze śmietników i toalet.

 

6. Dokonanie opłaty postojowej nie oznacza zawarcia umowy przechowania w żadnej postaci.

 

7. Miejsce i sposób cumowania wyznacza obsługa przystani.

 

8. Zarządzający przystanią ma prawo dokonać zmiany przydziału stanowiska w trakcie sezonu postojowego. Jeżeli zmiana przydziału stanowiska nie będzie odpowiadać właścicielowi jachtu, to może on zrezygnować z członkowstwa w Klubie. W takim przypadku zostanie mu zwrócona opłata w kwocie proporcjonalnej do wykorzystanego czasu korzystania z przystani.

 

9. Jacht powinien być zarejestrowany, oznakowany i posiadać aktualną polisę ubezpieczeniową.

 

10. Każdy cumowany jacht winien posiadać urządzenia cumownicze takie jak knagi, pachołki oraz odbijacze. Jacht powinien być prawidłowo zacumowany i zabezpieczony, a kabinowe dodatkowo zabezpieczone przed swobodnym wejściem do wewnątrz osób trzecich.

 

11. Sprzęt ruchomy powinien być w miarę możliwości zabezpieczony pod pokładem lub w bakistach. Jacht podczas postoju w Marinie Viator musi byś regularnie doglądany i zadbany przez właściciela jachtu.

 

12. Obsługa Mariny Viator może w razie nagłej konieczności dokonać zmian w zacumowaniu jednostki w celu zapewnienia bezpiecznego postoju jachtu bez wcześniejszego poinformowania właściciela (wahania poziomu wody, silne wiatry itp.).

 

13. Stanowiska cumownicze oraz łodzie nie mogą być wykorzystywane do celów promocji lub reklamy handlowej bez porozumienia z zarządcą przystani. Zabronione jest umieszczanie na jachtach plakatów, transparentów lub flag mających charakter reklamowy. Łodzie, których armatorzy złamią powyższy zakaz będą usuwane z portu bez prawa do zwrotu opłat. 

 

14. Na jednostkach cumujących w przystani zabrania się prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej, zarobkowej i marketingowej bez porozumienia z zarządcą przystani.

 

15. Na terenie przystani oraz w obrębie jachtu należy zachować czystość i porządek (zakazuje się wyrzucania śmieci do wody, na pomosty, wylewania płynów za burtę itp).

 

16. Podczas postoju jacht powinien być sklarowany, a wszystkie rzeczy na pokładzie zabezpieczone.

 

17. Na terenie przystani obowiązuje zakaz używania toalet zaburtowych.

 

18. Wchodzenie i wychodzenie jachtu z portu dozwolone jest tylko w porze dziennej tj. od świtu do zmroku.

 

19. W basenie portowym obowiązuje zakaz pływania na żaglach .

 

20. Pływanie na silniku w basenie portowym i wzdłuż nabrzeża dozwolone jest tylko na minimalnej prędkości i bez wytwarzania dużej fali, z zachowaniem szczególnej ostrożności.

 

21. Wychodzący z portu jacht posiada pierwszeństwo drogi bez względu na rodzaj napędu.

 

22. Za wszelkie błędy w sztuce żeglarskiej oraz jakiekolwiek szkody powstałe na terenie przystani całkowitą odpowiedzialność prawną oraz finansową ponosi właściciel jachtu, osoba prowadząca jacht, lub upoważniony armator.

 

23. Za szkody powstałe wskutek manewrowania jachtem, zerwania się jednostki pływającej z cum itp. odpowiedzialność ponosi właściciel lub sternik, który te szkody spowodował.

 

24. Właściciel jachtu lub osoba przez niego upoważniona zobowiązany jest do prawidłowego zabezpieczenia jachtu przed kradzieżą i włamaniem.

 

25. Wszystkie łodzie posiadające na pokładzie zbiorniki paliwa i butle gazowe muszą być wyposażone w gaśnice BCE o zawartości środka gaśniczego nie mniejszej niż 2 kg .

 

26. Zabrania się wykonywania wszelkich prac remontowych na zacumowanych jednostkach bez zgody zarządcy przystani.

 

27. Wydawanie jachtu osobom trzecim będzie możliwe jedynie za pisemną zgodą właściciela pozostawioną wcześniej u zarządcy przystani.

 

28. Sternicy jachtów i łodzi wpływających gościnnie do portu, cumują do wolnego stanowiska i natychmiast meldują swoje przybycie obsłudze Mariny Viator.

 

29. Pozostawienie łodzi na stanowisku bez zgody zarządcy spowoduje jej usunięcie poza teren, na koszt właściciela jachtu.

 

30. Chęć nocowania na jachcie winna być zgłoszona i uzgodniona przez właściciela jachtu z obsługą przystani.

 

31. Dzieci do 12 lat powinny przebywać na terenie przystani pod opieką dorosłych i powinny być ubrane w kamizelki ratunkowe.

 

32. Yacht Club Viator - Wrocław nie ponosi cywilnej odpowiedzialności za ewentualną kradzież jachtu i szkody spowodowane przez osoby trzecie.

 

33. Yacht Club Viator - Wrocław nie odpowiada za szkody powstałe z nieprawidłowego zacumowania jachtu i szkody powstałe w wyniku warunków pogodowych oraz hydrologicznych panujących na rzece.

 

34. Nie przestrzeganie powyższego regulaminu i innych obowiązujących na terenie przystani przepisów będzie skutkowało wypowiedzeniem członkostwa z Klubu bez prawa do zwrotu opłaty członkowskiej i nakazem opuszczenia terenu Yacht Clubu Viator, a w szczególnych przypadkach wezwaniem Policji celem ukarania winnych naruszenia przepisów.

 

35. W sytuacjach spornych i nie objętych powyższym Regulaminem mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego.

 

 

 

Zarząd Yacht Clubu Viator – Wrocław.

zobacz też :

bottom of page